NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Ztráta iluzí

28. února 2011 v 18:00 | Geheimnis |  Téma týdne
Seděla na břehu rybníka, objímala svá kolena a tiše povzlykávala. Na tvářích se jím sem tam zablýskaly cestičky po slaných slzách. Ještě před chvilkou ji tak strašně pálily, ale teď.. Teď necítila nic víc, než jen ponížení, hanbu, stud...
"Proč lidé dospívají?", kladla si v duchu tutéž a samou otázku. "K čemu to je, má to snad nějaký dobrý účel?" Vztekala se. Prudce zabořila celé prsty do trávy vedle ní a vyškubla hrstku hlíny. Hodila ji do vody se zuřivým nářkem. Pak si kolena jímala ještě silněji a stále hlasitěji plakala.
"Chci být zase malá, malá a naivní holčička! To nikomu nevadilo, jak svět vidím. Proč teď je to problém hledět na svět v téměř dospělém věku s infantilností?! Zdá se pak lepší," křičela do okolí, které jen tichounce naslouchalo jejímu žalu. "Naivita není nic zlého, přece... Když jsem naivní, jsem šťastná. A pak přijde někdo, kdo mi ukáže, že nic není tak růžové, jak já doufám... Přijde někdo rozumný a začne mi vysvětlovat, že jsem hloupá a že mám uvažovat jako on, chci-li být v životě úspěšná a šťastná. Ale já jsem v pohodě tak jak jsem! Nechci, aby mi nikdo říkal, jak mám žít nebo snad jak mám myslet!" rozčilovala se.
Věřila, že lidé jsou hodní. Věřila jim! Tahle víra ji utvrzovala v tom, že jí se nikdy nemůže stát nic špatného, nic co by ji jakkoli ranilo. Ale víra v tomhle případě není na místě.. Dnešní svět je tak strašně zkažený, prohnilý a smrdutý.. Opravdu šťastní jsou jen blázni nebo lidé, kteří ještě nepoznali krutost osudu.. Nejsmutnější je, že ze všech nejvíc vše odnáší právě ti, kteří jsou a věří v dobré lidi. To oni pak ztratí iluze o světě a hlavně o obyvatelých této planety.. A tohle je velká bolest, když věříte něčemu, co vlastně vůbec neexistuje - a přijdete na to tím nejkrutějším způsobem..

Geheimnis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama