NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Říjen 2011

Retrofotografie

30. října 2011 v 14:49 | Geheimnis |  Minulost
Ahoj :-)

Tak jsme dneska s rodinkou projeli půlku okresu, protože jsme objížděli hřbitovy. :-) Cestou jsme se stavili ve Slaném, abychom ještě nakoupili pár květin. Cestou na náměstí jsme se ale zastavili před výlohou fotoateliéru, který nabízí focení FANTASTICKÝCH retrofotek! Ale opravdu úžasných! Ihned jsme se rozhodli, že se tam objednáme a necháme se vyfotit :-) Ráda bych tam nalákala i miláčka, ale nevím, on na tohle moc není :-( To by ale byl nejkrásnější dárek jak k narozeninám, tak k Vánocům :-)
Teď jsem ten ateliér vyhledala na netu, bohužel tam nemají ceník, tak jsem jim napsala, kolik by to asi stálo :-) Zapůjčí vám libovolné dobové kostýmy (30.léta 20 století - jak říkám úžasný!!! Tuhle dobu miluju! :-)) a rekvizity. Například kočárky, nádherné! :-)
Tady je odkaz na ten ateliér, kdo by měl zájem :-)
A tady ukázka ;-)

Milý deníčku,... (29.10.2011) // MZ, PZ, VŠ, MD... :-D

29. října 2011 v 11:52 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

... že nerozumíte zkrátkám v nadpisu? Tak já vám to hned osvětlím :-D

MZ = Maturitní Zkouška; čeká mě cca za půl roku a já se obávám, že je toho strašně moc a nic nestihnu :'( Samé úkoly mimo maturitu, pak plno předmětů s ještě více maturitními otázkami,.. Bože bože, jak tohle dopadne.. :-D

PZ = Přijimací Zkoušky; tak ty mě čekají když ne přímo během maturity, tak těsně po ní a to je na tom to nejhorší.. Člověk neví, kam dřív skočit! :-D A zatím - ještě ke všem - vím jen termín PZ na pražskou fakultu UK, Plzeň zatím ještě neaktualizovala data :'(

= Vysoká Škola; tak to ani nevím, jestli mám do svých plánů zahrnovat, sice se na ni "hlásím" (jasně že momentálně ještě ne, ale začátkem následujících roku 2012 - tedy nejpozději do února - už se tam hlásit budu :-D), ale nějak mám obavy, že se na ni nedostanu :-( Mám strach, to je normální, ne? :-D

MD = Mateřská Dovolená; :-D Ano, tak na tu se těším nejvíc a chci ji zvládnout jak s VŠ tak i bez VŠ, já tu holčičku nebo chlapečka prostě chci :-)

No, toť vše. Jen jsem vám chtěla sdělit své momentální pocity. Včera jsem si totiž zkoušela maturitu nanečisto z ČJ a úspěšnost 60%, přičemž hranice pro složení této zkoušky je 44% (a abyste věděli, tak jsem si rovnou udělala tu vyšší obtížnost :-D). Pak jsem taky zkusila NJ ve vyšší obtížnosti, tu jsem ale nedodělala, protože jsem s tím začala asi v sedm večer a časový limit je 105 minut a mě se to nechtělo dělat do bůhví kolika... :-D Ale dokopu se k tomu ;-) Jinak to není tak hrozný, jak mě strašil učitel, ale přeci jen, člověk se musí víc soustředit.. :-)

Vánoce se blíížííí ♥

29. října 2011 v 11:08 | Geheimnis |  Pocity
Asi jsem jen jedna z mála lidí, kteří si to připouští, ale je to tak :-). Jistě, děti taky samozřejmě patří k těm, kteří počítají každý den, až nastane Štědrý večer. Ale já už jaksi nejsem úplně dítě, dle věku se řadím k "dospělým". A dospělí už Vánoce tolik v oblibě nemají, protože v tom nevidí to kouzlo, které je s tímto svátek spojeno. Vidí jen stres, mrazivé počasí, sníh a s tím spojené další problémy (přezutí auta, mráz na oknech, náledí, špatně sjízdná vozovka, kratší den,...), shon při nákupech, co komu sakra letos koupit?!, a v neposlední řadě každý řeší peníze... Proto je dobré dárky nakupovat s předstihem :-) Nebude nám to připadat, jakože jsme utratili takovou fůru peněz a navíc máme dostatek času si pořádně promyslet, co by komu udělalo největší radost :-). Já už mám tři dárky. No, fyzicky mám jen jeden, dokonce už i zabalený :-) Druhý už je asi týden na cestě a třetí hodlám objednat co nejdřív ;-). Už mi zbývá jen dárek pro bráchu, ale ten s mámou objednáme v nejbližší době a co se týče miláčkovi rodiny, to nechám na něm ;-).

Synonymum Geheimnis-um

28. října 2011 v 16:18 | Geheimnis |  Téma týdne
Tak mě teď napadá - říká se déšť. To jest podstatné jméno. Kdežto sloveso je pršet. Tedy, ve spisovném tvaru. Jináč samozřejmě používáme lít jako z konve, krápat, kapat,.. Ostřejší synonyma jistě taky znáte - ch*át apod. :-D Ale existuje sloveso dešťovat? Deštnit? Deštňovat? Deštit? Ne, že? To je ale zajímavé...
Další velmi zajímavou věcí je, jaké synonymum mi vyjelo ve slovníku - záplava. Tedy, synonymum pro slovo déšť ;-). Nu, já nevím jak vy, ale já si myslím, že záplava je spíš slovo podobné potopě, ne? :-D Ale cožpak záleží na mém názoru? Jistě že ne.. :-D Já jsem krásný český jazyk nevymyslela a ani nejsem autorem slov a sloves, která používáme. Kolikrát se ale člověk pozastaví, jak se čemu u nás říká... :-)
Tak tedy - jaká synonyma napadají mě? Liják, lijanec, slejvák, slzy Boží, kapky, ch*anec apod.. :-D

Stejně si ale myslím, že čeština je nejkrásnější jazyk na světě. Máme tolik slov, kterými můžeme vyjádřit pocity.. :-) Tolik slov, kterými popsat svět. A tolik slov, kterými někoho nas*at..... :-D


Návštěva ČNB a výlet po Praze

26. října 2011 v 19:24 | Geheimnis |  Moje fotky
Ahoj! :-)
Dnes už máme oficiálně podzimní prázdniny, ale my jsme pilní studenti a tak jsme vyrazili na exkurzi do ČNB :-) A jelikož to končilo v jedenáct, využili jsme toho (téměř půlka třídy :-D) a vyrazili jsme splnit úkol zadaný z praxe Cestovního ruchu.. Počasí nám ale nepřálo a tak začalo pršet :-( Ne silně, ale nepříjemně určitě :-D Po prvních pár úkolech jsme mysleli, že to vzdáme a zašli jsme do pasáže Světozor a dali si banány v čokoládě. V momentě, kdy jsem chtěla informovat spolužačky o naší kapitulaci mi zazvonil telefon. Ony spolužačky :-D Byly o bod před námi a tak jsme se shledaly. Dál jsme tedy pokračovaly společně a hrdinně jsme došly až téměř na samý konec trasy, tedy kamsi poblíž Staroměstského náměstí (trasa začínala v ulici Vodičkova). Na několik úkolů jsme však rezignovaly, neboť v tom dešti se nám nechtělo hledat ona specifická místa a navíc nás po našlapaných kilometrech pobolívaly nohy. U orloje jsme se tedy tak nějak rozdělily a vyrazily na metro. Vše jsem důkladně dokumentovala a ačkoli nám počasí opravdu leckdy kazilo náladu i zapálení do hledání, legrace celkem byla.
A jako správné zakončení - cestou domů z Kladna, kde jsem měla zaparkované auto, jsem zhruba v polovině trasy přišla na nemilé překvapení... Tedy na to, že se mi utrhl katalyzátor :-O (kdo neví - část u výfuku :-D) docela mě to vyděsilo, každopádně domů jsem dojela v pořádku a výfuk budeme v pátek dopoledne zpravovat :-) A teď už fotky ;-)
Vyšší dívčí škola :-) Začátek trasy.

Tenkráte dnes

23. října 2011 v 11:54 | Geheimnis |  Téma týdne

Druhý svět (opravdu, ale opravdu netuším, proč jen to ve mě evokuje menší změnu významu z druhého světa na druhou světovou? o_O)

Zrovna v pátek jsme se o občanskou výchovu učili o tom, že existuje rozdělení světa na dokonce čtyři "světy". Shodou okolností Česká i Slovenská republika patří do tohoto druhého světa. Než nám ale učitelka vysvětlila, co který svět znamená, myslela jsem si, že to je takhle…
První svět už neexistuje. Omlouvám se, nejspíš jsem už otravná, ale znovu sem tahám své milované Petrolejové lampy. Tam totiž nějaký moudrý člověk, nejsem si ale jistá který, snad sám Mistr Kilián, řekl, že nastává zlom. Mládež se začala bavit jinak, neotřele, společenské způsoby a chování se uvolnilo, už to nebylo takové strohé a staromódní. Starci, staří kmeti a jejich družky tuto změnu cítili. A špitali si: starý svět končí. Starý svět byl dobrý, byl bezpečný. Teď ale končí…
A měli pravdu. Bylo to krátce po přelomu 19. a 20. století. A všichni víme, jaké celé minulé století bylo.. Ve znamení válek, konfliktů a nežádoucích vládnoucích stran. To kouzlo, které tam někde bylo a které ještě občas můžeme spatřit ve starých černobílých filmech, vyprchalo. Je pryč. Dnešní "druhý svět" je krutý, uvolněný a nezná téměř žádná pravidla. Spravedlnost v rukou lidí není jistotou. Lidé jsou hamižní, chamtiví, sobečtí a pro své pohodlí udělají cokoli, ztrácejí jakoukoli cudnost, stud či strach… Nebojí se snad již ničeho.
Samozřejmě, vraždy a zločiny vždy byly a budou, ale dnes? Dnes je to dennodenně a kolikrát to ještě odnese nevinný člověk, zlí lidé si dál běhají po světě a vraždí dál..
Komunisté se chtějí vrátit k moci. Já nevím - je to dobře? Nebo spíš… Je to potřeba? Slibují nám lepší svět, lepší vládu, lepší život… Dá se jim ale věřit?
Většina lidí poslední dobou skuhrá, jak to za "minulého režimu" bylo lepší, jak se komunisti o všechno postarali a všechno ještě mělo jakýsi řád. Mám z toho ale docela obavy. Nezažila jsem to, znám to jen ze školy a nějak si nedokážu utvořit názor… Mám ale vnitřní pocit, že pokud se komunisté opět dostanou k moci, nebude to nic dobrého… V dnešním "druhém světě" se totiž nedá věřit nikomu. A politikům obzvlášť ne…

Nový podzimní vzhled

23. října 2011 v 11:52 | Geheimnis |  O blogu
Asi jste si všimli :-D Konečně nový design. Jednoduchý, obyčejný, podzimní. Není to zas až taková změna, když minule tady byla oranžová a teď zas :-D Ačkoli se musím přiznat, že se starým designem se mi loučilo velmi těžce :'( Myslím, že to byl jeden z mých nejlepších designů :-D I když pravda, tenhle vlastně vůbec není můj - záhlaví je z googlu, okraje taky a pozadí je z barev okrajů.. :-D Jen písmo jsem nechala stejné, jen větší a jiný typ ;-)
Snad se vám líbí :-) Já utíkám, mějte se :-*

Milý deníčku,... (22.10.2011) // Souhrnné informace

22. října 2011 v 16:46 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

tak konečně mám chvilku času se plně věnovat mému bločku :-). A snad mám i dost co psát ;-)
Kabátkem jsem si již pochlubila, takže garderobu vynechám. Mezi všeobecné novinky ale patří například to, že nyní čtu Sophiinu volbu, dočetla jsem Smrt krásných srnců a ačkoli jsem se této knize kdysi velmi bránila, nyní z ní mám moc dobrý pocit :-) Je krásně psaná a i když se týká druhé světové války, je vcelku optimistická a hezká. Doporučuji přečíst, nebraňte se tomu ;-)
Jak jsem se v týdnu snad zmínila, ve čtvrtek jsem byla cvičit. No, jak bych to řekla... Já jsem tomu začala říkat "pravý vesnický fitness" :-D. Opravdu jsem si protáhla tělo, trošku se zapotila a ještě dneska cítím svaly. Ale.. Znáte to :-D Není to jako v těch seriálech a filmech, kde ty ženské vypadají skvěle, nerudnou, nejsou rozcuchané a navíc to prostředí.. Klasické fitness, pěkné studio, kolem vás jsou zrcadla, abyste jó viděli, jak jste trapné, neohybné a odpudivé. Kdepak. To se u nás nekoná :-D Cvičíme v místním kulturním sále, dá-li se tomu tak říkat, a ještě ke všemu - což mě velmi znervózňovalo - byla ta mega okna, která byla zbavena veškerých závěsů a a záclon, čili se každý kolemjdoucí mohl pobavit pohledem na partu asi patnácti potících se žen. Navíc naše "lektorka", jak se tomu ve městě nejspíš říká, má sice licenci na cvičení, ale.. Co si budeme povídat :-D Zkrátka patří mezi nás, vesničanky :-D
Ale teď dost o cvičení. Dnes nejspíš půjdu spát domů :-) Muž je na rybách (opět, ale snad již naposledy :-)) a vrátí se kolem osmé večer. Řekl mi, ať se jdu taky podívat domů, ať si od sebe chvíli odpočineme :-). Moc se mi nechce, jsem líná :-D Ale půjdu, aby si uvědomil, jak mu tady beze mě bude smutno :-P :-D
Dopoledne půjdu za dědou. Musím se pochlubit - minulý týden jsem mu koupila dárek k Vánocům. Nádhernou knížku s příběhy o myslivcích a jejich věrných psech. Mám z ní hrozně dobrý pocit a věřím tomu, že se dědovi bude líbit :-) Není příliš tlustá ani velká a má krásný obal. Ale.. Tak nějak mám strach, takový podvědomí pocit, že... Těžko se to píše, bojím se, že tím něco přivolám.. Ale.. Mám pocit, jako bych tu knihu dědovi nestihla dát, mám nutkání mu ji věnovat už teď, co nejdřív, aby si ji stihl přečíst, mám hrozný strach, že se svátků nedožije....... Ale nechci na to myslet, silně doufám, že to je jen hloupý pocit a že to nic neznamená :-)
Tak já končím, už jsem se rozepsala ažaž :-)
Mějte se, páá

Těstoviny zapečené s kuřecím masem

22. října 2011 v 16:31 | Geheimnis |  Slaná jídla
A máme tady nový přírůstek do receptů :-) Nevěděla jsem, co dnes uvařit, tak jsem mrkla na net a na svém oblíbeném kuchařském serveru jsem našla uspokojivý recept :-) A jak dopadl? :-) Výborně!