NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Listopad 2011

Říkejte mi: Celebrita 8o)

30. listopadu 2011 v 19:43 | Geheimnis |  Pocity
Jojo, autogramy až na letišti, milé dámy. :-D

Ba ne, dělám si legraci. Autogramy nedávám (pokud o ně teda vyloženě nestojíte :-D) a celebrita taky nejsem. To mě jen tak napadlo ve spojení s tím, že včera jsem "pózovala" před foťákem (vůbec není podstatný, že účelem fotek byly moje perníčky :-D) a dnes dokonce před kamerou. :-D A jak se to stalo? Úplnou náhodou - jako vždy, v mém případě, že? :-)
Takže: dnes jsem byla v Praze na Dni otevřených dveří na Pedagogické fakultě UK (momentálně nezajímavé, já vím :-D), takže jsem nebyla ve škole. Pak jsem ale jela na Kladno, protože jsem ještě musela k doktorce. A protože můj drahý chtěl vybrat z bankomatu peníze, šla jsem na hlavní třídu a tam.... Tam se to stalo :-D Odchytl mě tým asi čtyř mužů (mmmm aah :-D). "Dobrý den, slečno, máte chvilku? My jsme z pořadu Nikdo není dokonalý.. Peťo, Peťo!" zvolal kameraman na hlavního aktéra, čili Petra Vojnara (jen mezi námi - v televizi mu to sluší víc... Ale není špatnej :-D rozhodně mi byl sympatičtější než předtím.). A ten mi už podával ruku, řekl mi, ať odpovídám jakkoli, hlavně ne "já nevím". Tak jsem se mu snažila vyhovět :-D. Každopádně na dvou otázkách jsem pohořela (teda o těch vím, že jsem pohořela, ty ostatní se zdají fajn :-D), ale pamatuju si jen jednu - víte, jaký je rozdíl mezi sakramentem a mementem? Já to fakt nevím.. :-D A taky byla fajn poslední otázka: "Co nebo kdo je to menopauza?" A moje prvotní odpověď: "Hmm, tim teď prochází máma..." :-D Tak jsme se společně zasmáli. Pak jsem ještě podepsala jakýsi formulář, že souhlasím s uveřejněním v TV a čau.

A jak se povedly perníčky?

No, vzhledem k tomu, že redaktor Michal Snížek nesehnal mouku, kterou jsem požadovala, jsme pekli z amarantové. To byla moje premiéra :-). A perníčkům to možná trošku ubralo, amarant je hold o něco výraznější :-). Všechno muselo být kvůli fotkám zpomalené, takže jsme třeba pět minut sypali mouku, deset minut jsem drtila koření v hmoždíři a vajíčko jsem musela pomalu vyklopit... :-D Zajímavé to bylo. Nejvíc mě ale zarazilo, že až se jedná o redakci, tak to byl byteček o dvou místnostech (možná třech), kuchyňka 2 x 5 metrů a nikde nikdo o_O. Tak ale - perníčky se nám trošku připálily, Michal se to snažil zamaskovat polevou a snad se mu to i povedlo. Více povídání napíšu nejspíš až k článku, až vyjde, už takhle je to dlouhé :-)

Tak pá! :-*

Milý deníčku,... (28.11.2011) // Den D

28. listopadu 2011 v 19:45 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

den D ještě nezačal, jak sis jistě mylně myslel. Den D totiž nastane zítra :-). Možná, že to zase až tak velký den nebude, třeba to bude den T jako den velký Trapas, ale uvidíme.. :-D Anebo to třeba nesplní má očekávání. Anebo to splní má očekávání, ale den D to nebude, protože mě může potkat ještě nějaký jiný, lepší den D, třeba až mě můj nejdražší požádá o ruku.. To bude sakra velký D! :-D
A cože mě vlastně zítra čeká tak převratného? No, pokud jste to ještě v předešlém článku nečetli... Budu péct. Co je na tom vyjímečného? Nic. Ale nebudu péct doma. Pořád nic? Tak jo, vybalím to rovnou. Celkem úplnou náhodou jsem byla pozvána do redakce internetového magazínu ProŽeny.cz do seriálu "Česko peče cukroví" se svými bezlepkovými recepty. Rozhodla jsem se předvést perníčky :-) Ani vám nevím proč, ale mám takový dojem, že zrovna ony by mohly udělat dobrý dojem. :-D O všem vám v brzké době samozřejmě poreferuji a až článek bude na stránkách, určitě sem hodím odkaz (ne že bych chtěla, abyste si ho všichni přečetli :-D). Snad to zvládnu v pohodě a nic nepokazím, přeci jen jsem je včera pekla prvně :-D Dobré, že? :-D
Tak se mějte pěkně, já jdu koukat na Četnické humoresky ♥

Přešlapománie

27. listopadu 2011 v 15:49 | Geheimnis |  Různé fotky
Ahoj :-)

Tak jsme dnes s kámoškou vyrazily na nákupy do Prahy. No, to bych nebyla já, abych se alespoň jednou neztratila a nemusela se otáčet, že.. :-D Naštěstí se to stalo, až když jsme jely domu :-)
Moc jsme tomu nedaly, já jsem si koupila jedno tričko za 249,- a citrony do cukroví :-D. Ona si vlastně nekoupila nic, jen vánoční hvězdu domů :-D. Dali jsme si něco dobrého v mekáči a jeli domů.
A jestli se ptáte, proč ten nadpis, myslím, že fotky mluví za vše... :-D

Tohle jsem si nakonec nekoupila, ale tak abyste viděli... :-D

Milý deníčku,... (26.11.2011)

26. listopadu 2011 v 13:48 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

včera jsme se od oněch známých a hlavně od malé Vanesky vrátili krátce před půlnocí :-). Samozřejmě, že Vaneska šla spinkat brzy (kolem deváté?) a kupodivu usla asi během pěti minut :-). Bylo to kouzelné, hned když jsme přišli nám oběma dala sama od sebe pusinku, nechala se chovat, hrála si s námi a co bylo asi největším překvapením proč všechny - nechtěla papat ani od maminky, ani tatínka, ale od strejdy a tety se nechala :-D. Ale stejně to nakonec dopapal tatínek ;-). Dala nám pusinku na dobrou noc a šla dělat hají.
Maminka s tatínkem a strejdou si šli zapálit a když se vrátili, začala zábava. Hráli jsme pexeso, pak mikádo a nakonec jsme asi dvě hodiny hráli Člověče, nezlob se. První hodinu jsme vedli my, holky, už jsme měli tři figurky v domečku a střídavě jsme chlapy vyhazovali, přičemž měli smůlu a šestky ne a nepadaly. Po hodině se ale karta obrátila a šestky přestaly padat nám a o co víc, chlapi to rozjeli a dohonili nás. Bylo to ale super a krásně jsme si to užili :-).
K článku jsem ještě přihodila fotky pozvánky a lístku na můj maturák plus mikinu, kterou jsem si zkoušela, ale nakonec nekoupila :-D

Babiččiny poklady

26. listopadu 2011 v 13:38 | Geheimnis |  Moje fotky
Zdravím :-)
Tak konečně přináším i fotky onoho šperku, který bych si ráda vzala na maturitní ples. Ale řeknu vám, než jsem ty fotky dostala do počítače.... :-D Fotila jsem totiž "novým starým" mobilem (SE K750), který se s mým PC prostě nedokáže spojit (ani přes USB ani přes Memory Stick), a tak jsem vytáhla ten "rozbitý" telefon, který mě zlobí a chci ho reklamovat, abych do něj přetáhla asi deset fotek přes bluetooth (používá se v dnešní době vůbec ještě bluetooth? :-D). Telefon jsem připojila k PC, ale fotky jsem v něm nemohla najít, tak jsem vše zopakovala znovu (i s přenosem přes bluetooth :-D) a až pak mi došlo, že fotky se v tom druhém telefonu automaticky přejmenovaly, proto jsem je nemohla najít pod číslem, pod kterým byly v původním telefonu.. :D No, toť vše k příběhu fotek. :D A nyní k samotným fotkám :-)

Náhrdelník :-)

Milý deníčku,... (25.11.2011)

25. listopadu 2011 v 17:08 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,
uteklo to jako voda (aspoň mě :-)) a je před námi opět víkend :-) Copak máte v plánu, drazí a milí? :-)
Já a moje zlatíčko dnes jedeme na návštěvu ke známým, mají malinkatou Vaneskůů, jé jak já se na ní těším :-) a samozřejmě i na to dospělejší osazenstvo :-D
Jinak dnes jsme na škole psali zkušební maturitní testy z češtiny a němčiny. Mám z toho dobrý pocit a myslím, že to bylo jednoduché. Proto očekávám špatný výsledek :-D Jak už to tak bývá ;-)
Už musím letět, tak se mějte!
P.S: Vše nejlepší všem Kačenkám! :-D :-*

Naprosto... Uf!!!

24. listopadu 2011 v 19:45 | Geheimnis |  Pocity
Tak, a teď si určitě říkáte, copak se mi to zase stalo... :-D
Tak si tedy představte, že jsem na FB přihlášená jako fanoušek na stránce proženy.cz. Byl tam vyhlášen jakýsi konkurz na vánoční pečení a já jsem se v komentáři zmínila o mé bezlepkové dietě a že bych nějaké recepty uvítala. Bohužel, před měsícem mi na tento komentář formou zprávy odepsal sám redaktor Michal Snížek (asi nejlepší a nejoblíbenější redaktor z celé redakce :-D Navíc vůbec nevypadá špatně, mezi námi ;-) :-D) a já jsem si jeho vzkaz NÁHODOU přečetla až dnes!!! :-D Ihned jsem mu odepsala a vypadá to, že nějaký ten receptík by se mi na serveru proženy.cz mohl objevit! :-D Zatím se domlouváme, kdy a jak a co a proč, ale myslím, že je to na dobré cestě! Božínku, jsem z toho hotová! :-D

Milý deníčku,... (22.11.2011) // Maturitní komplet

22. listopadu 2011 v 16:34 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,
tak se ti konečně chlubím kompletně celým šatníkem, který si chystám vzít na maturitní ples :-). Šatičky, botičky i psaníčko. Jsem z toho unešená :-) Jen trošku pochybuju, že se na těch podpatcích udržím déle jak hodinu :-D Takže mám v záloze ještě staré, ošoupané bílé sandále, taky na podpatku, ale na "kostce", takže to bude lepší stabilita a snad i pohodlí :-D. A na krk bych si chtěla vzít šperk po babičce, který dostal od dědy :-) Je to sada náhrdelníku, naušnic a dvou broží. Brož asi nechám doma, ale náhrdelník i naušnice zvažuji :-) Dodám fotky ;-)
No a teď to oblečení:

Koho mám ráda

22. listopadu 2011 v 15:20 | Geheimnis |  Téma týdne

"Četba pěkné knihy je jako nepřetržitý dialog, v němž kniha promlouvá a naše duše odpovídá."

ANDRÉ MAUROIS

Ku pomoci jsem si vzala seznam povinné četby k maturitě, jelikož právě v něm jsem našla své dosud nejoblíbenější hrdiny.

Kdysi, úplně na začátku to byla Emma Bovary (G. Flaubert - Paní Bovaryová). Časem ji však přebyla Catherine a Frederic (E. Hemingway - Sbohem, armádo!). Zatím mi však ale v hlavě utkvěla jedna jediná postava a vlastně celá ta kniha je pro mě vrcholem literární dokonalosti, a tj. Štěpka Kiliánová a Pavel Malina (J. Havlíček - Petrolejové lampy). Vlastně ani nevím, proč, co a jak, kdy,… Nejdřív mě na tuto knihu nalákala naše učitelka literatury, která děj a knihu celkově popisovala takovým způsobem, že jsem si ji prostě musela přečíst a do hlavní postavy jsem se jednoduše "zamilovala". Dílo jsem přečetla celkem dvakrát a myslím si, že ne naposledy.

Momentálně Štěpce možná trošku, jen nepatrně, sekunduje Sophie Zawistowska (W. Styron - Sophiina volba), ale tam mě spíš strhuje děj, než samotné postavy. Vlastně Stingo mi teď připadá celkem nechutný… :-)

Na tema.blog.cz je uvedeno, že za knihu je protentokrát brán i komiks. A tak se tedy přiznám, že když jsem byla malá, začal u nás vycházet časopis W.i.t.c.h. Já, jakožto srdcem čarodějka :-D, jsem se do něj zamilovala a snažila se ztotožnit s Will Vandomovou. Chtěla jsem mít červené vlasy, sbírat žáby, vlastnit plcha a mít stejnou moc jako ona. Dodneška na toto období s láskou vzpomínám, ačkoli jsem neměla ani nemám žádnou magickou moc, bylo v tom období něco nadpřirozeného a lákavého, co mi utkvělo ve vzpomínkách.

Fotoreport z "tajného výletu"

18. listopadu 2011 v 14:44 | Geheimnis |  Moje fotky
Tak a je to tady. Zahrnu vás teď články :-D Přes týden jsem totiž neměla absolutně čas, škola si toho žádá dost. Tak si to teď pěkně užijte :-P

Výlet v podobě překvapení nebyl nikam jinam než k rybníčkům, kde můj drahý jezdí už asi čtvrtý nebo pátý týden, každou neděli odpoledne, rybařit. Nechtěla jsem mu kazti radost, a tak jsem své pocity moc nevypouštěla. Jak jsem se totiž raději netěšila, abych byla případně mile potěšena, tak jsem nebyla ani zklamaná, ani nadšená. Vážně jsem spíš čekala nějaký výšlap, snad možná prohlédnutí nějaké zříceniny nebo něčeho "zajímavého". Néé že by ta příroda tam nebyla krásná, jen.. Jsem prostě čekala něco lepšího. Navíc nechápu, co ti muži na tom rybaření vidí. Obzvlášť když vezmu v potaz, že tam MRZNOU pět, šest hodin a za celou dobu chytí jednu, dvě štiky? Brr.. :-D
A ani společná fotka, na kterou jsem se tak těšila, se nepovedla.. :-( Máme jen jednu a ještě ke všemu na ní dobře a normálně vypadá jen Montík... Takže na FB si profilovku budu změnit buď později, nebo tam dát nějakou hnusnou starou.. Co se dá dělat :-)