NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Březen 2012

Mysterium

29. března 2012 v 20:17 | Geheimnis |  Téma týdne
Mysterium čili Geheimnis čili tajemství. Tři jazyky, jedno slovo, jeden význam.

Učím se německy a anglicky. Ale už celkem dlouho mě fascinuje latina. Mrtvý jazyk.

Když jsem hledala v latinském slovníku nějaké slovo, které by mě vystihlo, zadala jsem svou přezdívku. Ačkoli už si dávno nepřipadám tak tajemná a snad jsem taková ani nikdy nebyla. Ale to slovo se mi jednoduše líbilo. A třeba jsem i nějaké to tajemství měla. A postupem času jsem si na onu přezdívku natolik zvykla, že už mi bylo líto ji měnit. A tak jsem "Paní Tajemná" dodnes.
Paradoxně jsem dost zvědavá a velmi sdílná. Tedy, pokud mě zrovna někdo nepožádá, abych zachovala taciturnitas. Čili zde na mém blogu se vlastně odráží celé mé EGO.
A chcete vědět, kdo jsem já?
Barva mých vlasů je canutus.
Barva mých očí je fusca.
Jsem prý celkem versutus.
Miluji libri.
Chci se stát praeceptrix.
Smyslem mého života je eros.

Že jste se nic nedozvěděli? Tak mrkněte do latinského slovníku a oživte trošku tento krásný jazyk, z něhož pochází většina dnešních jazyků.

Chrám Matky Boží v Paříži

29. března 2012 v 19:57 | Geheimnis |  Pocity
Na začátku byl seznam. Seznam literárních děl k maturitě. A pak rozhodování: dát či nedát do seznamu knihu, kterou jsem četla snad před více než dvěma lety a jejíž obsah si absolutně nevybavuji, pročež jsem doslova přelouskala stěží padesát stránek a jediné, co se mi vybavilo e spojitosti s tímto dílem je jméno Quasimodo?
Rozhodla jsem se pro volbu dát.
Načež jsem šla do knihovny s prvotním úmyslem opět přelouskat jen prvních padesát stránek. Jenomže jsem pořád netušila, o co se v díle jedná a nechtěla jsem se dívat na obsah na internetu, protože by to tam nemuselo být napsáno správně a... Až na dvě několikastránkové (asi třicet stránek) pasáže souvislého popisu a porovnání chrámu v Paříži a kdesi jinde, ani nevím kde, neboť jsem obě pasáže s radostí přeskočila, jsem se do děje natolik vžila, že cítím, že Quasimodo je ihned po Štěpce Kiliánové mou nejoblíbenější literární postavou (ačkoli toho moc nenamluví, není to příklad nevinného člověka a zjevem by spíš kdekoho vyděsil než obměkčil, ale je v něm něco, co mě nutí ho mít ráda) a kniha Chrám Matky Boží v Paříži se tak po Petrolejových lampách stává mou nejoblíbenější knihou vůbec (třetí je nejspíš Sbohem, armádo! a pokud si jednu z těchto knih vytáhnu u maturity, budu neskonale šťastná!) Zbývá mi asi 150 stránek do konce knihy a já se nemohu dočkat, jak to vše dopadne.
Myslím, že až to dočtu, napíšu recenzi.

Dnes jsem si vypůjčila knihu o Nataše Gollové. Tu mám taky nevysvětlitelně ráda. Nevím, kde se to ve mě bere, ale některé lidi mi jsou blízcí, ačkoli jsou dávno mrtví nebo žijí úplně někde jinde.

Milý deníčku,... (25.3.2012) // Další krásný víkend za námi

25. března 2012 v 21:03 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

víkend sice ještě neskončil, ale do jisté míry je už za námi :). A byl opravdu krásný ♥
V pátek jsem sice čekala asi do jedenácti, než se mi můj poklad vrátí domů z "dvou pivek" :D, ale stálo to za to ♥ Tolik lásky jsem od něj douho necítila :) Nechci tady rozebírat náš milostný život, to se mi trošku příčí, ale... Když vám někdo řekne "miluju tě" právě při té nejintimnější chvíli, je to prostě kouzelný a naprosto romantický ♥
Další krásné chvíle přišly hned v sobotu. Vstávali jsme celkem brzo, museli jsme sjet do Rakovníka na pár menších nákupů a pak jsme ihned vyrazili na výlet: na zříceninu Krakovec. Odtud jsme šli asi tři kilometry krásnou křivoklátskou krajinou kolem Šípského potoka, až jsme došli k Machovu mlýnu, kde jsem již párkrát byla s gymplem a základkou (je to takový menší kemp). Sluníčko nás hřálo a několikeré přeskakování potoka, který často meadroval, nám dodávalo adrenalin :D Byla jsem hodněkrát pochválena, že jsem přeskoky zvládla, ačkoli to ode mne ani zdaleka nebylo očekáváno :D Jsem na sebe pyšná 8-).
Cestou zpět jsme potkali několik žabiček. Jedna dokonce vydržela celkem dlouho pózovat (navzdory protestantským baterkám, které nechtěli podporovat fotoaparát). A vznikla z toho opravdu moc pěkná fotka.
Završení celého úspěšného a romantického víkendu bylo ukončení futsalové sezony - sehráli jsme tři zápasy (v celkem pěti hráčích plus golman) a odnesli jsme si devět bodů, neboť jsme ani jednou neprohráli. Dle výpočtů kapitána manšfatu bychom měli být čtvrtí z celkového poštu cca 20 mužstev. Toť úspěch na náš "klub" :D
Ale nejhezčí bylo dnešní loučení ♥ Nechci tím říct, že jsem ráda, že jsem se ho zbavila! :D Naopak.. Ale tak pěkné obejmutí a hlazení a líbání.. to jsem dlouho potřebovala :)

A celkově tento víkend musím zhodnotit velmi kladně a jsem za něj ráda :) Příští víkend vyrážíme do ZOO společně s našimi přáteli-dovolenkáři i s malou Vaneskou :) takže se těším a doufám, že nám vyjde stejně krásné počasí jako včera :)

A teď ještě pár fotek:

Muffiny s krémovou náplní

25. března 2012 v 20:14 | Geheimnis |  Sladká jídla
Ano ano, opět jsem pekla :) A opět muffiny, tentokrát však na jiný způsob ;) a moje verze je klasicky bezlepková :)Zdrašťamilka

20. března 2012 v 17:54 | Geheimnis |  Téma týdne
Tak. Moje země se jmenuje Zdrašťamilka. A proč tak blbý název?

No. Je to složenina. Zkuste přijít na to, z čeho se skládá ;)

V mé zemi žijí lidé jako jinde. Chodí do práce, do školy, rodí děti... Akorát, že je nic nebolí. Nikdy nemají problémy. Nejsou ve stresu, netrpí depresemi ani nepolykají patery prášky, aby se jim ulevilo. Jednoduše žijí v poklidu a pohodě a to se projevuje v jejich životě.
Z výše uvedených důvodů též mají o mnoho více důvodů k radosti, než my tady. Protože je nikdy nic nebolí, ničím se netrápí a mají prostě radost ze života. Neexistují zde zlí lidé. Ani sobci. Ani vypočítavci. Všichni se mají rádi a všichni spolu vycházejí. To se projevuje na jejich radostných pocitech.
A mají se opravdu moc rádi! Láska je podstatou jejich života. Nelžou si, neubližují, páry a manželé jsou si věrni. Jejich děti jsou spokojené, protože nevyrůstají v hádkách a násilí. Láska je zde cítit všude.

Už víte? :-)

Ano, trošku utopistické, ale sny jsou fajn... :-)

Making of T-mobile reklam

15. března 2012 v 19:07 | Geheimnis |  Videa
Naprosto bezkonkurenční video :D

Mládek, Helenka a Duo - Svěrák Smoljak

11. března 2012 v 20:21 | Geheimnis |  Téma týdne
A že to není k tématu týdne? :D Cože? :D
Téma týdne zní: MHD. A co je to MHD? No přeci zkratka :D A že si 99% blogerů, kteří píší článek na TT, pod tím představí zatuchlou, drahou a celkově šílenou Městskou Hromadnou Dopravu, je jejich věc :D. Já MHDéčkem naštěstí nejezdím, čili o ní nemám co psát. Já totiž jezdím autobusy, které jezdí až za hranice města :D Nevím, jakou zkratkou se honosí oni, takže to tady nebudu rozebírat :-)
A co se tedy vlastně skrývá pod mou zkratkou MHD? :) M = Mládek (Ivan), H = (Helenka Vondráčková) a D (Duo → Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak)! :) Daleko příjemnější záležitost, než-li autobusová městská doprava :)
Celý týden jsem (především v onom osudovém autobusu) :D marně přemýšlela, o čem napsat tento článek. V jednom jsem měla jasno - nebude to o tom, o čem píší téměř všichni. Jenomže jsem jaksi nedokázala nalézt pravá slova, která by nevyzněla blbě a dávala celkem smysl. Napadala mě spojení komel maturity (tím bych měla vyřešeno písmeno M, ale zbytek mi nějak neseděl :D). Takže jsem od blížící se zkoušky z dospělosti upustila. Dnes mě dokonce napadlo složit další poetické veledílo nesoucí název Mám hocha dokonalého, ale jméno básně by znělo tak absurdně, že by celá báseň vyzněla jistě komicky a všichni byste si mysleli, že ten můj hoch dokonalý je nějaký blbec :D Což není, takže ho raději nebudu uctívat praštěnou rýmovačkou.
Ale první, co mě napadlo při pomyšlení na tuto zkratku byla (nejspíš čím dál méně známá) píseň Ivana Mládka Zkratky, kterou jsme zpívali v hudebce na gymplu. A když jsem natrefila na video, kde kromě Mládka vystupují i Svěrák se Smoljakem, bylo vyřešeno jak téma, tak název :-)
Takže si pusťte video a krásně se bavte! :)

Moje premiéra - Nikdo není dokonalý

6. března 2012 v 21:31 | Geheimnis |  Videa
Tak a je to tady. Článek se mi smazal, takže stručně: dnes jsem byla KONEČNĚ v Nikdo není dokonalý, tak vám sem hodím odkaz na videoarchiv, neboť samotné video mi sem vložit nepůjde. Hledejte zrzku ve fialovém kabátě, co si utrhla děsnou ostudu, neboť její chytré, leč nezáživné odpovědi nejsou vtipné a byly použity pouze ty, které absolutně netušila :D

ZDE


Banánová roláda s Margotkou

6. března 2012 v 17:33 | Geheimnis |  Sladká jídla
Tak konečně ten slibovaný recept :-)


Láska je krásná věc :-)

5. března 2012 v 16:40 | Geheimnis |  Pocity
"Tak Barborka je zavřená."
"Jaká Barborka?!"
"Ta pizzerka. Jsem myslel, že bych tě na něco pozval. Za tu ochotu."
"Prosímtě, láásko, to není žádná ochota. To je čistá láska!"
"Fuj, nestraš!"
___________________

Tak i takhle může vypadat láska :D Aneb náš rozhovor při loučení :D. Ale nebojte se, já vím, že mě taky ve skrytu duše i srdce hluboce a oddaně miluje, jen to prostě nechce dávat najevo, poněvadž mě má jistou a jelikož je to prostě chlap.
Musím se s vámi ale podělit o můj radostný pocit. Cestou do Jinců jsme se totiž bavili o společném bydlení. Jelikož jsme přednedávnem zjistili, že jsme každý na jiném levelu, jak se tak říká. Zatímco já jsem všude pyšně a jistě rozhlašovala, že se po mé maturitě budeme stěhovat do bytečku v Jincích, tak na dva roky, než si postavíme domeček a než se můj drahý voják z povolání vyšplhá na vyšší post, tak mi znenadání vyrazilo dech přítelovo rozhodnutí o výhodné koupi mobilhausu, ve kterém bychom přežívali, než bychom postavili nemovitost a onen mobilhaus bychom později přesunuli kamsi k Berounce, čímž by sloužil jako rekreační chata a jemu coby útočiště vášnivého rybáře. Na to jsem však reagovala následovně: "Jedině přes mou mrtvolu! Já nebudu bydlet v mobilhausu jako nějakej bezďák!"