NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Duben 2012

Dárek k maturitě (za maturitu)

22. dubna 2012 v 14:04 | Geheimnis |  Různé fotky
Maturita mi sice ještě pořádně nezačala, ale už jsem dostala dárek :D Mohla jsem si vybrat mezi takovým tím mixérem s tou mísou, co všechno udělá sám, ale viděla jsem Černé ovce a zjistila jsem, že stojí za prd :D Takže jsem se rozhodla pro variantu B - šicí stroj. :-) a hned jsem ho musela vyzkoušet :D A navíc, když jsem o tom řekla svému drahému, měl taky radost: byli jsme totiž včera v Praze v Šestce a koupil si tam nové kalhoty a kraťasy, ale kalhoty byly trošku dlouhé, tak jsem mu je (myslím, že úspěšně :D) založila :-)
to je on :)

Americké kostky brownies

22. dubna 2012 v 13:52 | Geheimnis |  Sladká jídla
Tak vzhledem k tomu, že někteří milí lidé chtěli shlédnout mé pekařské umění :D, tak vám sem konečně dávám receptík :). A pak se vám chci s něčím pochlubit, takže dnes čekejte dva články! :D

Ingredience:
200 g hořké čokolády
130 g másla
3 vejce
250 g krupicového cukru
1 sáček vanilkového cukru
140 g bezlepkové mouky (nebo polohrubé pšeničné ;))
1/2 lžičky kypřicího prášku (může být snad i celá :D)
špetka soli
tuk a polohrubá mouka na formu
šlehačka a topping na ozdobu

Milý deníčku,... (15.4.2012)

15. dubna 2012 v 13:46 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

tak jsme v půlce dubna. Za tu dobu, co jsem se neozvala, se stalo tolik věcí...
Další z mých kamarádek (tentokrát kamarádka z dětství) uveřejnila na Facebooku fotku z ultrazvuku. Ano, další má vrstevnice je těhotná, dokonce už ve čtvrtém měsíci. A moje (potažmo NAŠE) budoucnost je nejistá... Nesnad, že bychom měli njaké problémy, to ne :) Jen prostě kdoví, jak ten náš společný život bude pokračovat, když se nám plány hroutí :(
Příští týden, 23. dubna ve dvě hodiny, skládám praktickou maturitní zkoušku. Dne 27.dubna (hrozné datum... Mám slavit a zároveň smutnit? :( ) dostáváme vysvědčení za čtvrtý ročník. A už to pojede.. Jedna zkouška za druhou a než se naději, budu dělat přijímačky na UK. Pevně doufám, že se tam dostanu... Protože pokud ne, nevím jestli mě vezmou na VOŠ, v případě, že bych se nedostala a kdybych nestudovala, sebrali by nám důchody, což je v mámině momentální situaci (dala výpověď v práci..) naprosto nepřípustné. A tak se teď učím k maturitě a měla bych se mrknout i na něco k těm přijímačkám :(
Dnes ráno jsme zjistili navíc nemilou věc a to, že máme na zahradě kunu, která nám zamordovala šest mladých slepic. Máma je na prášky. Takže jsme objednali odpuzovač škůdců a doufáme, že bude fungovat, než nám nezbyde žádná slepice...

Jo a taky jsem pekla, recept vám sem časem hodím. Pekla jsem brownies, tzv. americké kostky. Byly dobré, ale trošku jsem je vysušila a jsou tvrdé :( ale chuťové výborné!

Momentálně čtu knížku od Adiny Mandlové, ale jelikož téměř nikdo nezná Natašu, těžko bude znát Adinu... Je to dost pěkná knížka a ačkoli jsem Adinu neměla moc ráda kvůli jejímu chování, teď její reakce a chování a myšlení chápu a musím říct, že ji mám ráda.

Tak pá

Královna českých komiků: Nataša Gollová

10. dubna 2012 v 17:37 | Geheimnis |  Co mě zaujalo
Nataša Gollová - netroufám si odhadnout, kdo se mnohým mým vrstevníkům vybaví pod tímto jménem, zda-li vůbec někdo.
Narodila jsem se tři roky po její smrti a moc mě mrzí, že jsem ani minutu svého života "nedýchala stejný vzduch jako ona". Čili že ani nemůžu poznat ten pocit, že ona ještě žila, když já jsem se prvně ocitla na světě.
Ihned ze začátku musím napsat, že dne 27. února by Nataša oslavila kulaté sté narozeniny. Bohužel se nedožila ani pádu komunismu...
Právě k jejímu jubileu byla znovuvydána kniha Aleše Cibulky - Nataša Gollová, která ovšem vyšla již asi šest let předtím. Právě jsem ji dočetla, půjčenou z knihovny, a nyní vlastním i ono nové vydání.
Ale pokud stále tápete a nevíte, kdo to byl, dám vám sem jednu její fotku a pod perex vám napíšu svůj názor...

V. Hugo: Chrám Matky Boží v Paříži

5. dubna 2012 v 20:52 | Geheimnis |  Recenze na knihy
Historický román s četnými popisy především pařížských budov. Stále se řadí do povinné četby a já jsem velmi ráda. Kdyby tam totiž nebyl zařazen, nejspíš bych si ho nepřečetla a okradla bych se o takový skvost!
Někdo by řekl, že hlavním hrdinou knihy je Quasimodo, já ale tvrdím, že hlavní postavy jsou všechny a všichni jsou spolu neuvěřitelně propojeni, ačkoli se to na první pohled nezdá. Jakkoli je Quasimodo líčen jako stvůra s hrbem na zádech, bradavicí na jednom oku, která je natolik rozsáhlá, že přes to oko nevidí, křivýma nohama, nevzhledným úsměvem a ještě ke všemu je hluchý od svých milovaných zvonů, nemohu se zbavit dojmu, že čistší, krásnější a politováníhodnější osobu už nikdy "nepotkám". I přesto, že vlastně nakonec zabil dost lidí, nedokážete jej za to odsoudit. Byli to samí zlí lidé.
Neočekávaně smutný a tragický konec musí strhnout snad každého. Přestože kniha má přes čtyři sta stránek, doporučuji přečíst, jelikož se jedná o velmi vydařené dílo, které mě osobně vzalo za srdce a Quasimodo je od té doby mou další oblíbenou literární postavou.

Love is in the air ♥

2. dubna 2012 v 20:46 | Geheimnis |  Pocity

Co víc dodat? ♥