NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Červen 2012

Moje "sbírka" Nataši Gollové

19. června 2012 v 18:42 | Geheimnis |  Minulost
Tak si myslím, že už toho mám celkem hodně :-) Asi osm filmů a jednu životopisnou knížku :-) Časem bych chtěla i druhý díl a asi i autobiografickou knihu Adiny Mandlové, pokud se ještě prodává :-)
Tak se jukněte a nechápejte mě :-) Anebo chápejte, tím líp! :D

P.S: Dnes jsem byla u zubaře :-( A poprvé mi něco dělal bez injekce!! :D A kupodivu to nebolelo :-) Ale trošku mi asi nějak odřel nebo něčím poleptal kousek dásně a kdykoli se toho místečka dotkne pití nebo jídlo tak to šíleně pálí :-( Snad to zítra bude lepší, protože mám hroznou chuť na jogurty!!! :D

Na film Okouzlená se šíleně moc těším!! :-) Protože dlouho nebyl nikde k dostání a teď je možné si ho objednat z popronu za 99Kč :-) ÚÚžasné!! :D

Maturitní vysvědčení

11. června 2012 v 17:09 | Geheimnis |  Pocity
Právě jsem se vrátila ze slavnostního předávání maturitního vysvědčení. A výsledek? Prospěla s vyznamenáním. Dostala jsem tři stokorunové poukazy do knihkupectví, Europass a karafiát. Paradoxem je, že jsem jedinou dvojku dostala z češtiny. Z němčiny mám tudíž jedničku. A přesto jsem nejspíš neudělala přijímačky z německého jazyka... Ale nic není ztraceno, dopis od univerzity dostanu až 15. července a pozítří mám ještě jednu šanci na to, abych se dostala na VŠ a tuhle šanci rozhodně nechci promarnit! Snad 22 bodů ze 40 není tak hrozné... Tak to bychom měli.
V den mých přijímaček se uskutečnilo rozloučení se Zitou Kabátovou. Jak už jsem naznačovala, chystala jsem se tam. Z počátku se mi nezdálo, že by tam bylo příliš lidí a upřímně mě to docela mrzelo. Na herce dnešní doby přijdou stovky a na takovouhle dámu, která toho zažila tolik a hrála v tolika filmech, že by nikdo nešel? Nakonec se síň přeci jen naplnila.
Když jsem krátce před jednou hodinou vstoupila do krematoria, bylo tam jen pár věnců a květin. Položila jsem své dvě rudé růže na jeden ze schůdků a šla jsem si stoupnout za lavice. Atmosféra byla taková... Zvláštní. Všechno se ale změnilo v okamžit, kdy někdo přinesl do síně velkou, černobílou fotografii. Postavil ji k věncům, pod jméno Zity Kabátové. Byla to ona. Nádherně se usmívala a mě se najednou zdálo, že je tady s námi a že je tu najednou tak hezky a milo.
Také jsem neustále měla pocit, že kolem sebe vidím její kolegyně - především Natašu Gollovou a Lídu Baarovou. Vždyť všechno je možné, proč by tam nemohly být...
Jsem moc ráda, že jsem se tohoto veřejného rozoloučení zúčastnila.

Milý deníčku,... (5.6.2012) // A už je to tady!

5. června 2012 v 13:11 | Geheimnis |  Milý deníčku,...
Milý deníčku,

zítra mě čeká další "zkouška z dospělosti" a řekla bych, že snad i důležitější než maturita. Zítra totiž budu mít možnost zabojovat o své místo nahoře. Dělám totiž přijímací zkoušku z německého jazyka.
Zkouška je pouze písemná, ale věřím tomu, že bude velmi náročná. Prozkoumá totiž nejen mou svolní zásobu, ale i tvarosloví, gramatiku a nabyté vědomosti o německé literatuře, německy píšících autorech, o německy mluvících zemích a také o Čechách a Moravě. Dalo by se říct, že to je všeobecný test, jen s tím háčkem, že v němčině. No, jsem na sebe zvědavá :-). Zkouška začíná až v 16:00 a tak jsem se rozhodla, že když už tomu tak je, pokusím se probojovat i na pohřeb paní Zity Kabátové, který začíná ve 13:00 ve Strašnicích. Nikdy jsem tam nebyla, takže doufám, že tam trefím...
No a pak přesně za týden, tedy 13.6. od 13:00 mě čeká druhá přijímací zkouška a to formou pohovoru. Toho se bojím mnohem víc, protože je to o oboru, se kterým jsem dosud nepřišla do styku - pedagogika - a navíc ústní zkouška je vždy horší než ta písemná :D Ale mám ještě týden a jeden den na přípravu, takže snad to zvládnu.. :-)
Zítra na mě myslete, děkuji ♥