NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Tatínkovo překvapení.

8. ledna 2017 v 12:32 | Geheimnis |  Povídky
Do oken učebny základní školy v malém městě nakukovaly zvědavé sluneční paprsky, ale mnohem zvědavější bylo dítko sedící v první lavici, hned naproti zelené tabuli. Byla to desetiletá zrzavá holčička, která se nemohla dočkat, až ji tatínek vyzvedne před školou.
Hodiny odpočítávaly už jen několik málo zbývajících minut, které dělily děti ve třídě od zakončení poslední hodiny pátečního dne.
"A v pondělí nezapomeňte referáty!" stihla ještě zvolat paní učitelka, když se rozdrnčel školní zvonek. Děti jí už ale nevěnovaly příliš pozornosti, rychle naházeli učení do brašen a za hlučného hlomozu utíkaly ze třídy do šaten a z nich následně domů. Nebo před školu, jako to malé děvče.

Tatínek už měl auto zaparkované hned naproti škole, motor vrčel a vozidlo se v jeho rytmu lehce natřásalo. S maminkou na něj dlouho šetřili, razítko na prodejní smlouvě ještě ani nezaschlo a nebylo se tedy co divit, že se o něj tatínek staral se vší parádou.
"Ahoj tati!" zahlaholila zvesela dívenka a lupla rodičovi velkou pusu na tvář. Tatínkova tvář byla hladká, jen pod nosem měl narostlý pořádný knír. Jaro už bylo teplejší, a tak měl tatínek jen kostkovanou košili s krátkým rukávem a přes to světlou vestu s mnoha kapsami.
"Ahoj, dcéro vlasti," uvítal dívčinu tatínek a místo pusy ji pohladil po vláscích. Maminka často říkávala, že ta holka je celý táta, až na ten knír. "Jak bylo ve škole?"
Holčička začala vyprávět, co všechno se dnes naučila, co se jí líbilo a kdo jí naopak pořádně zlobil.

"Mňau," ozvalo se náhle.
"Tati!!" zvolala překvapeně malá rusovláska. Ten zvedl tázavě obočí, zatímco se pomalu rozjížděl směrem domů.
"Tys to neslyšel?!" podezíravě si ho měřila pohledem. Tatínek se ale věnoval řízení. Usmyslela si, že se jí to asi jen zdálo a tak pokračovala ve vyprávění, ve kterém předtím ustala.
"Mňau, mňau," ozvalo se však znovu.
"Tati!! Ty to vážně neslyšíš?!" osočila se dcerka opět, tentokrát si však byla jistá, že slyšela mňoukání.
"Nee, co jsem měl slyšet?" pohlédl na ni s potutelným úsměvem. Tenhle úsměv byl však malému děvčeti důvěrně známý. Hned jí došlo, že má tatínek něco za lubem.
"Tady někdo mňouká, tatí," vysvětlila mu polopaticky.
"Vážně?" opáčil naoko překvapeně. To už do něj ale jeho dítko netrpělivě žďuchlo prstem.
"Tatí!"

Byli už u domu, když se dívka konečně dočkala rozuzlení toho tajemného mňoukání. Tatínek auto zastavil před vraty a šel otevřít kufr vozu. Malá dcerka mu byla samozřejmě hned v patách. Když se víko auta otevřelo dokořán, bylo jasno.
"Tatíííí," výskala dívenka a nevěděla, zda má nejdřív pusinkovat nejúžasnějšího tatínka, nebo umňoukaný dárek, který byl zachumlaný v dece v krabici a snažil se dobývat ven. Vzala chlupaté klubíčko do dlaní, tak bylo malinké, a láskyplně a vděčně s ním v rukách se přitulila k tatínkovi.

Mezitím vylezla před dům i maminka, která z kuchyně zaslechla příjezd auta.
"No, copak to tu máme?" zeptala se.
"To je Šmoulinka!" oznámila jí dcerka a očima sjela z maminčiny tváře na mourovaté kotě, které se jí tulilo v náruči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coura. Coura. | Web | 8. ledna 2017 v 13:25 | Reagovat

Super článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama