NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Prosinec 2017

Shrnutí posledních týdnů

23. prosince 2017 v 20:28 | Geheimnis |  Pocity
Milí moji,

tak konečně mám čas a klid na to, abych se pokusila srozumitelně popsat události posledních dní a týdnů.
Jak asi většina z vás, kdo sem občas zavítáte, ví, koncem listopadu jsem se přestěhovala ke svému příteli. A taky asi tím pádem víte, že se mi do toho moc nechtělo a měla jsem velké obavy.
Pravda ale je, že dva tři týdny před samotnou akcí kulový blesk se mé pocity proměnily. Naopak jsem se začala těšit. Na to, že budeme už pořád spolu. A hlavně jsem se smířila s tím, jaký byt mě čeká.
Současně jsem ale byla čím dál víc nervózní a ve stresu, aby všechno vyšlo, všechno bylo připraveno a zařízeno, odhlášeno... Na jedné straně zařizování kolem stěhování samotného, takže domlouvání stěhováků kdy kde mají být, co kam odvézt (nejdřív jsem chtěla, aby odvezli několik starých krámů od mého Broučka do sběrného dvora, pak naložit mě, přestěhovat můj nábytek k němu kromě jedné zrcadlové skříně, kterou jsme pak sólo vezli ke kamarádovi...), na straně druhé vyřizování převodu energií a komunikace s novými nájemníky.
Nakonec se samozřejmě všechno zvládlo, ale byly to fakt strašné nervy. Nehledě na to, že zbytek věcí jsem pak stěhovala celý víkend sama autem. Byla jsem z toho fakt vyřízená. Bolela mě záda a v neděli večer už i nohy, protože jsem to všechno tahala v kozačkách na podpatku - nápad, já vím.

Pak přišla další etapa - zabydlet se v novém bytě. Teda řeknu vám, stěhovat se těsně před Vánoci už nikdy víc. Natož do bytu jako je tenhle. Kde když zapnete pračku, nemůžete zapnout nic dalšího, protože byste vyhodili pojistky (samozřejmě konvici nebo televizi ano, ale nemůžete vysávat nebo zapnout myčku). Dřez v kuchyni používám tak jednou týdně a to tak, že si v koupelně napustím do lavoru horkou vodu a tu pak přeliju do dřezu, abych umyla velké kusy nádobí v ruce. A při vaření také furt lítám do koupelny, umýt si ruce, natočit vodu, opláchnout potraviny,... To mě štve. Trošku. Naštěstí snad po Novém roce vyřešíme ten průtokáč do kuchyně a koupíme nové baterie. A taky prohodíme pračky - Broučkovi dvacetiletou za moji 2 roky starou. :)

Hehe, vtipná je taky Broučkova trouba. Letošní pečení cukroví a hlavně vánočky byl očistec. Nejenže sporák je opět nějaký pátek starý model, ale ještě ke všemu konkrétně u knoflíků od trouby jsou totál umazané kresbičky, takže fakt netuším, na kolik stupňů peču a na jakou funkci. Je zázrak, že cukroví se povedlo a je skoro snězeno (a to jsem ještě já hloupá slíbila kolegovi z práce, že mu taky napeču - ale prý dobrý, takže velké uf). To s vánočkou to bylo horší. První jsem dělala svou bezlepkovou. No ve zkratce... Vyhodila jsem kilo hmoty. Syrové. Protože se s tím nedalo vůbec pracovat... To s "lepkovou" verzí (podle jiného receptu, preventivně) to šlo mnohem lépe. Vánočka se mi povedla uplést a vypadala fakt krásně! Jen v troubě se z toho stal mazanec... Ani špejle to nezachránily. A víte co? Ten můj miláček ji snědl. A ještě si pochutnával. A že prý on nejí očima. ♥ Je zlatý.

A víte, v čem je ještě dokonalý?

Umyl okna, vytíral, skládal nábytek, utíral nádobí, umyl záchod... Prostě mi pomáhá se vším, na co si vzpomenete. A to sám od sebe. I když je pravda, že občas jsem měla nutkání mu říct, ať mi s úklidem nepomáhá, že si to chci udělat sama. Třeba vysát pavučiny. To abych měla jistotu, že jsou fakt pryč :D Ale neřekla jsem mu to.

Vlastně kdybych měla shrnout naše skoroměsíční spolubydlení, tak... Jsem v sedmém nebi. I když podmínky toho bytu jsou takové,jaké jsou. Je to sranda. :) Je to naše první společné bydlení. A jednou, dřív nebo později, ty pojistky spadnou úplně a bude potřeba to řešit... A pak budeme spolu řešit, co dál a na tohle budeme ještě s láskou vzpomínat :)

V posledním článku jsem také psala o mém dědovi. O našem posledním setkání, které jsem probrečela. Nicméně nebylo poslední.
Děda je v současné době v hospici v Litoměřicích. Už jsem tam za ním jednou byla. Sešli jsme se u jeho postele celá rodina z tátovi strany - teta, obě sestřenky a jeden pravnuk. Děda však po celou dobu spal.. Byl pod sedativy. Takže o nás nevěděl.
V týdnu mi teta volala, jestli bych se za ním mohla stavit mezi svátky. Ale upozornila mě, že jeho stav se prudce zhoršil od poslední návštěvy...
Takže mám v plánu v pondělí nebo úterý tam jet. Snad to ještě stihnu....

Omlouvám se za neveselé zakončení.
Doufejme v lepší zítřky. :)
Mějte se krásně, užijte si svátky s vašimi blízkými a vstupte do nového roku pravou nohou!!!


Geheimnis

Krásné svátky!

21. prosince 2017 v 13:36 | Geheimnis |  Pocity
Moji milí blogoví přátelé,
velmi se omlouvám, že se neozývám zde a ani se moc neobjevuji na vašich stránkách. Ale jistě to máte všichni podobně - před svátky vánočními je toho prostě hodně k vyřizování, zařizování a zadělávání :). A když se do toho někdo - jako třeba já - těsně před vypuknutím té vánoční horečky stěhuje, je té práce kolem ještě o něco víc... :-)
Ale žiju, jsem šťastná a troufám si říct, že bydlení v jednom bytě spolu nám svědčí :). Alespoň zatím se nevyskytl ždný problém, natož hádka nebo výměna názorů. Sžíváme se, přizpůsobujeme se jeden druhému a je to nádherné ♥

Ráda bych se rozepsala víc, ale zrovna teď sedím v kanceláři, tak tu nemám potřebný klid, čas a múzu :) možná sepíšu nějaký článek o víkend, kdy mám svou historicky poslední službu na recepci na Spartě ♥ je milé, že když se to dozvěděl Tomáš Rosický, tak to taky rovnou zabalil.... :D :D (vtip. Myslím.)

Takže vám všem přeji krásné prožití svátků vánočních, hlavně v klidu a radosti a věřím, že se do konce tohoto roku ještě "setkáme"!

Jen jestli můžu být tak smělá, chtěla bych vás o něco poprosit. Založila jsem si dárcovskou výzvu, jejímž účelem je vybrat alespoň 25 000,- Kč, které následně poputují do nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci. Ta výzva je časově omezená, skončí zhruba za dva týdny. Pokud chcete a můžete, pomozte. Můžete poslat jakoukoli částku. Já poslala tři stovky, můj milovaný rovnou tisícovkou. Ale můžete i méně, třeba stovku nebo padesátikorunu. :-) A klidně mi tam po poslání zanechte vzkaz ♥ a sdílejte, jestli můžu být až tak dotěrná :D :) Děkuji ♥