NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Heuréka aneb budiž světlo čili veselohra pokračuje.

22. února 2018 v 16:13 | Geheimnis |  Pocity
Ahoj, milí moji!

V dnešním článku se pokusím shrnout události několika posledních dní, které spolu výrazně nesouvisí, ale kdybych ke každému měla napsat sólo článek, tak se k tomu asi do léta nedostanu. :D

Tak prvně musím přiznat, že se mi povedlo zvítězit nad troubou! Teda, teoreticky. Nedalo mi to a znovu jsem na internetu zapátrala po náhradních čudlících k mému typu troubu a... Našla jsem je! Najednou se objevily, jako na zlatém podnose. Proštudovala jsem si je a zjistila, že jsem všechny sladkosti nepekla, ale grilovala. :D To by vysvětlovalo, proč zeshora byly krásně hotové a uvnitř syrové... No, takže tak. Čudlíky jsem objednala a tahle sranda mě bude stát něco kolem pětikila.
Protože jsem ale některým kresbičkám na čudlíku nerozuměla, stáhla jsem si i manuál k podobnému typu trouby. A jsem nadmíru spokojená! Protože v manuálu je plno vychytávek a tipů, jak péct úsporněji a lépe. Hned jsem o něco chytřejší!
Paradoxně jsem se ale od té doby k pečení ještě nedostala. Snad své nově nabyté znalosti uplatním o víkend. Zatím ale bez čudlíků, protože nebyly skladem a dodací lhůta je 2-6 týdnů. Ale mě se to prostě vyplatí si počkat! :D

Další vtipná historka je z dnešního pondělka. Pondělí je prostě samo o sobě zakleté. Miluju svoji práci, ale pondělí prostě předurčuje každému, aby si dával pozor.
Už jsem byla oblečená, jen si vyčistit zuby, obout se a jít. A protože máme na chodbě celkem tmu, každé dopoledne při odchodu si rozsvěcím. Takže stejně jako vždy, sáhnu po vypínači, zmáčknu a-... A blesk a prd. Blesk vyletěl z rohu, kde máme pojistky, ale taky žárovku (jedinou, která v chodbě svítí). Hned jsem šla k lednici zkontrolovat, jestli jsem vyhodila úplně všechno, nebo jen světelný okruh. Naštěstí jen světla, ale i tak jsem si v duchu řekla: že já se na to ani nevy*eru. Volala jsem to hned příteli, aby jako věděl a že s tím teď nic dělat nechci, protože co kdybych dostala při své smůle šlupku, a vůbec.
Naštěstí večer jsem dorazila domů později než přítel a vše už svítilo jak mělo. Stejně jsem ale pak následující dva dny měla strach cokoli rozsvítit.

No a nakonec se vám pochlubím, že jsem dala do pohybu divadlo. Tedy, ne to svoje pracovní, ale to zájmové. Delší dobu jsme se spolkem nic netvořili a mě to celkem vyhovovalo, protože jsem poslední rok a půl měla "tvůrčí krizi".
Před nedávnem jsem ale spolu s mými kolegyňkami navštívila představení Evžena Oněgina u nás v ABC a úplně mě to nakoplo. A tak jsem začala přemýšlet a vymýšlet a oslovovat a věci už jsou v pohybu. Minulý týden jsme se sešli na informativní schůzce já, kolega ze spolku a potenciální režisérka a včera už jsme jeli improvizace v našem provizorním ateliéru. Z námětu, který rejža vymyslela, jsem nadšená, horší je to s mým včerejším výkonem, s tím teda spokojená rozhodně nejsem. :D Ale na tom se zapracuje.
Původně jsme oslovili i divadelní agentury ohledně licencí ke hrám, ale nemáme na provozování autorských děl peníze, proto začneme tvořit něco vlastního.
Až to začne mít nějakou formu, možná sem hodím nějaké další info :)

Do té doby se ale budu zatím mořit výpočtem mezd, resp. vytahováním údajů z tabulek do jiných tabulek, abych se tak naučila o mzdách účtovat. Hezký den! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 23. února 2018 v 7:48 | Reagovat

Divadlo miluji jako divák, takže až skutečně něco rozjedeš, moc se těším, protože divadelní prkna znamenají svět, který inspiruje každého, kdo potom touží..

2 Vendy Vendy | Web | 24. února 2018 v 15:13 | Reagovat

Zákeřná překvapení, takové trouby a vyhozené jističe...
Naštěstí u trouby sis poradila fakt dobře, nevím, o co šlo, ale já bych asi koupila troubu novou, tys to vyřešila s čudlíky. Nech ať trouba dobře peče a už nezlobí!
Divadlo? Proč ne. Jestli to ve vás je, uvedete na svět možná nejeden zajímavý kousek!

3 Lucka Lucka | E-mail | Web | 25. února 2018 v 13:46 | Reagovat

Hurá, trouba už pojede jak má. :-D Tak to gratuluju, pět set zase není tak zlé na to, že si příště pochutnáte s přítelem na dopečené buchtě. :-) A ta příhoda s pojistkami mi připomíná mou vlastní, naši jeli na dovolenou a já zůstala doma hlídat psa. Všechno mi samozřejmě vysvětlili, kde jsou pojistky, uzávěry vody a tak pro všechny případy s tím, že to ale stejně bude v pohodě. No, bylo, prvních deset minut asi. :-D Pak jsem šla na chodbu, rozsvítila a bum prásk, celej byt vyhozenej z proudu, takže jsem musela dolů na souseda, jestli by mi pomohl nahodit pojistky, pak už to naštěstí šlapalo jak mělo. :-)

4 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 26. února 2018 v 11:49 | Reagovat

[3]: Jo ty pojistky, ty dokáží potrápit.. :D
Ale musím se pochlubit - včera jsem pekla piškot, spíš tak z nouze, moc jsem tomu nedala, ale díky nabytým znalostem jsem pekla na funkci pečení a ne na gril a.. hurááá, piškot krásně vyšel, nesrazil se a je propečený :D juchůůůů! Já ty čudlíky snad už ani nepotřebuju! :D :)

[2]: Mě máma taky klade na srdce, ať si koupím novou troubu. Ale já jsem v tomhle hodně šetrná.. Proč kupovat novou, když tahle funguje, jen to s ní neumím? :D To je stejné jako s domácí pekárnou, která už slouží věrně asi 15 let bez poruchy :-) jen ta zadělávací mísa už je hodně ošuntělá a jde z ní chleba blbě vyklápět, ale zase.. na co kupovat novou, dokud tahle jde? :D A tak to mám i s autem... :D

[1]: Já divadlo miluji ze všech stran :-) takže budu průběžně informovat, jak se nám daří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama