NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Plechový přítel má roupy.

27. února 2018 v 12:34 | Geheimnis |  Pocity
Abych tady pořád neomílala to samé dokola (což více méně vlastně dělám), tak si místo domácnosti budu stěžovat na něco jiného. Na něco, co je mou součástí, čeho se nedokážu vzdát. Něco, co mě v životě už několikrát podrželo a zároveň hodněkrát pořádně vypeklo. Je to můj plechový miláček, moje autíčko.

Že si můj Peugeot umí vše perfektně načasovat, tak o tom není pochyb.
Namátkou: když jsem byla jako "au-pair" v Německu (deník z té doby si můžete přečíst v této rubrice), jela jsem tam právě autem. Cca první měsíc vše v pohodě, ale pak mi auto přestalo startovat. Stálo ve dne v noci venku a tenkrát bylo dost horké počasí, tak to baterka moc nevydržela. Naštěstí tam žili hodní lidé a auto mi na čas dali do kupy - s podmínkou, že s ním musím každý den jezdit aspoň chvilku, aby se baterie oživovala.
Jindy jsem zase pospíchala do Prahy - jednou na přijímačky na DAMU a jednou na pohovor do MDP. Obojí bylo pro změnu v mrazu, v jednom případě zase baterka, v druhém případě startér. Na DAMU jsem tenkrát dorazila sice včas, ale na řadu jsem přišla jako poslední. No, tenkrát to byl vlastně celý den blbec. A jak dopadl pohovor v MDP snad všichni víte... :-)
A nakonec ještě nemůžu opomenout, jak jsem zase jednou jela do Prahy, to bylo v prosinci, středa večer a už byla tma, jela jsem po dálnici a najednou mi z ničeho nic explodovalo zadní okno... První myšlenka byla, že po mě někdo střílí :D. Nakonec se ukázalo, že to byla chyba výhřevného systému v okně, byl tam patrně zkrat a jelikož bylo okno zmrzlé, tak to prostě prasklo. Střípek mám dodnes schovaný na památku :) a desítky dalších mi ještě semtam zarachotí v kufru.

Tentokrát jsem vyděšená, ale zatím nevím z čeho. Koncem března mě čeká technická. A to auto musí dělat problémy zrovna teď! Jako by to nemohlo počkat na duben! :D
Jde o to, že o víkendu při jízdě vydávalo divné zvuky. Ale vždy jen chvilku. Jak rychle to začlo, tak rychle to zase skončilo.
Po dojetí do cíle jsem otevřela kapotu a všimla si olejových skrvn kolem motoru. A já si prostě za Boha nemůžu vzpomenout, jestli tam byly i dřív nebo ne.
Hned jsem to popsala na facebooku a sešlo se mi mnoho variant závad: udělej nové rozvody; to by mohla být poloosa; turbo šála (kriste, co to??).. No prostě vůbec netuším :D. Takže dnes budu volat pánovi, který se o moje auto postaral před koncem roku a slíbil mi, že mi ho odveze i na tu technickou. A moc se bojím, co mě tahle sranda bude stát. Protože jak jsem psala v úvodu.. Nedokážu se tohohle plechového miláčka vzdát :D :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jeife jeife | E-mail | Web | 3. března 2018 v 23:18 | Reagovat

Buď ráda, že jezdíš v autě. Když se ti porouchá kůň, tak za opravu necháš mnohem víc :)

2 Jana Jana | E-mail | Web | 5. března 2018 v 14:35 | Reagovat

Jesteze mám manžela, který se vyzná v autech. A mechanika v ulici vedle. Ale ty částky ...

[1]: 😂 pravda pravdouci 😂

3 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 21. března 2018 v 19:31 | Reagovat

auto se vždycky posere když člověk jede za něčím důležitým nebo spěchá

no olejové skvrny jako nejsem odborník ale není to normální? že po zahřátí motoru, při jízdě "prská" nebo jak to říct
a divné zvuky - mohly být zimou ne? mně staré autičko, které už je ve šrotu, vždycky vydávalo divné zvuky, když byla moc zima a nikdy to nic nebylo..jen ta zima

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama