NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Duben 2018

Seznamte se - kočička!

21. dubna 2018 v 21:45 | Geheimnis |  Pocity

Tak to je náš nový přírůstek do "rodiny", čtyřletá kočička Eška.


Budeme tři!

13. dubna 2018 v 15:43 | Geheimnis |  Pocity
Ahoj všem! :-)

Je to tak, konečně se mi splnil jeden z mých snů. Od zítřka budeme v domácnosti tři :-). Jedeme si pro kočičku! Jmenuje se Eška, jsou jí 4 roky a bereme si ji od paničky, která má rizikové těhotenství a bohužel se u ní projevila alergie na kočky, která se zhoršuje.

Celé se to semlelo zcela neplánovaně. Někdy minulý týden mě jen tak ze srandy napadlo se pro změnu místo na stránky útulků podívat na bazary. A tam mi učarovala jedna krásná mourovatá kočička s nádhernými kukadly. Tak jsem odkaz přeposlala příteli a... Odpověd? Jééé ta je hezká, bereme ji? :D
A už se to vezlo.

Nejdřív jsem se několikrát skutečně ujišťovala, zda to myslí vážně a mám opravdu na inzerát odepsat. Po ujištění jsem tedy sesmolila odpověď a čekala, co se stane.
Se slečnou jsme se nakonec domluvili, poslala nám několik fotek a napsala, co všechno nám ke kočičce dá. Samozřejmě záchůdek (otevřený), hračky a zbytek granulí. Jediné co neměla byla přepravka. A tak jsem opět prolustrovala bazary a narazila jsem na super inzerát, kdy paní prodávala set potřeb pro kočku za šest stovek! Kromě přepravky v něm je ještě uzavřený záchůdek, kartáče, hračky, lopatka a nějaké filtry pod podestýlku.

Hned po projednání s Broučkem jsem na inzerát reagovala. Ovšem odpověď byla taková, že paní už to má rezervované pro jinou zájemkyni a čeká na platbu, aby to odeslala. Pak už jsem nikde tak pěkný set neviděla.

O pár dní později se mi ale paní znovu ozvala, že zájemkyně přestala komunikovat a jestli mám ještě zájem. Vzhledem k tomu, že paní bydlí také v Praze, mohla jsem si pro to sjet osobně a jí tak ušetřit jak práci, tak peníze s poštovným.

Teď už počítám jen hodiny. Pro kočičku vyrážíme zítra ráno, jedeme si pro ni 100 km daleko, ale věřím, že to bude stát za to. Jsem ale hrozně nervózní. Od dětství mě kočky i psi obklopují, ale kočky jsme nikdy neměli doma. Vždy na zahradě a přes zimu jsme je brávali na chodbu, aby se ohřály. Navíc doma vždy byla máma, která se o ně ve finále starala a já si s nimi jen hrála a mazlila se. Teď to budu já, kdo se bude starat. Beru to hrozně zodpovědně a bojím se, abych něco nepodcenila nebo nezkazila. Také se bojím, jak kočička bude snášet to, že jí odebereme z jejího teritoria a přesuneme jinam... No, budu vás informovat :-)

Toť nejžhavější novinka z posledních dní. Včera jsem se pokoušela sepsat článek o nevěře, ale nemohla jsem ho publikovat, protože se týká někoho v mém okolí a byť jsem se snažila psát objektivně a bez naznačování, svědomí mi nedovolí to zveřejnit. Nesouhlasím s tím a bere mi to další iluze, ale nemám právo jakkoli zasahovat do chodu věcí a to ani tak, že o tom "anonymně" napíšu článek.

Až se příště ozvu, přihodím snad pár fotek micinky :-) zatím nevíme, jestli jí budeme dál říkat Eška, nebo vymyslíme vlastní jméno. Už pro ni ale máme objednané luxusní škrabadlo, které by mělo v pondělí dorazit. Je dost velké na to, abychom časem Ešce pořídili kamarádku :-)

Mějte se krásně!

Konec velké lásky?

4. dubna 2018 v 14:36 | Geheimnis |  Pocity
Napřed se omlouvám, pokud vás nadpis článku vyděsil a obáváte se, že se chystám napsat o tom, že se jedná o konec mého vztahu. Brrr, nechci si to ani představit! Takže klid, nejedná se o mě a po dnešním zjištění doufám, že se k tomu nikdy neschýlí!

Takže teď k věci, o co tedy jde.
Myslím, že sem nechodí už nikdo, kdo můj blog četl před pěti a více lety. Tenkrát jsem prožívala velkou lásku a myslela jsem si, že to je ta osudová. Byl to vztah, který trval tři a půl roku. Můj tehdejší přítel byl o osm let starší než já. Když jsme se seznámili (což je vtipné, protože oba pocházíme z jedné vesnice, ale já do svých sedmnácti o něm neměla ani páru a naopak), já studovala střední hotelovou školu a ona pracoval u pokrývačské firmy. Jenže byl guma, měl to prostě v sobě. Po vojně šel sloužit k vojákům na Hrad a pak na několik měsíců odjel do francouzské legie. Byl namakaný, hezounek a frajírek a dobře to o sobě věděl. Nebylo vůbec těžké se do něj zamilovat a uvěřit, že je ten pravý.
Náš vztah v prvním roce byl jako na houpačce, úplná Itálie. Hned ze začátku se mi také podařilo - nechtěně - otěhotnět. Hrozně mě to vyděsilo. Asi víc než toho úvazku jsem se ale bála reakce mámy a školy. A tak jsem se dlouho nerozmýšlela a požádala o potrat. Dnes bych měla školáka.. Ale taky rozvrácený vztah a zničenou budoucnost. Zní to příšerně, ale myslím, že to tak mělo být. Nedovedu si svůj přítomný život představit s dítětem ze vztahu, který dávno pominul.


Narozeninový dort s jedlým papírem.

1. dubna 2018 v 16:31 | Geheimnis |  Sladká jídla


Milí zlatí, dort jsem před chvilkou s pýchou ukryla do lednice a na jeho ochutnání a pochlubení se budu čekat až do zítřejšího odpoledne. Nemůžu ale vydržet nepochlubit se! :) Takže kromě fotek procesu patlání přikládám i recept!

Piškotový (bezlepkový) korpus:
4 celá vejce
200 g cukru krupice
200 g Jizerky (to je bezlepková mouka)
100 g oleje (nebo vlažného másla)
1 prášek do pečiva (já dala jen půlku, možná by ten drot býval vyšší)

Pistáciový krém:
3 balíčky pistáciového pudinku (koupila jsem prémiový od Oetkera s mletými pistáciemi uvnitř)
700 ml mléka
4 vrchovaté PL cukru moučka (+- 100g)
250 g Hery
125 g másla
100 g namletých pistáciových ořechů

Malinový krém:
3 balíčky malinového pudinku
700 ml mléka
4 vrchovaté PL cukru moučka
250 g Hery
125 g másla
400 g mražených malin
6 lžic cukru krupice

Ostatní:
jedlý papír s libovolným potiskem (já objednávala na zravypapir.cz, super servis a rychlé doručení!)
decorgel
jahodová marmeláda
vlašské ořechy namleté