NAVŠTIVTE TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO Divadelního spolku No a co?! Líbající

Červenec 2018

Myši mají pré!

16. července 2018 v 22:05 | Geheimnis |  Pocity
Kocour odjel na víc než týden ke své mamce.

Jak jsem si představovala, že ten čas strávím:
 • budu truchlit,
 • volný víkend využiju k pořádnému úklidu,
 • během úklidu budu v pravidelných intervalech odpočívat,
 • každý všední den po práci budu doma něco dělat,
 • budu psát na blog.

Jak ten čas trávím:
 • truchlila jsem jen první večer, pak mi došlo, že to je super,
 • od pátku jedu romantický filmy, na který bych se jinak v klidu dívat nemohla,
 • neuklízím po sobě,
 • chodím pozdě spát,
 • na blog se nějak nemůžu dokopat, protože:
 • volný víkend nevyšel (v sobotu skoro pět hodin na zkušebně v divadle s Projektem 2, neděle rozbitá dvouhodinovou návštěvou paní Anny + hodina cesta),
 • v neděli po návratu od paní Anny jsem byla schopná udělat jen další bordel - zapečené palačinky se slaninou, špenátem a sýrem a zalité smetanou s vajíčkem; zbylých pár palačinek používám jako dezert po těch slaných,
 • z výše popsaných bodů vyplývá, že jediný úklid, ke kterému jsem se dosud dostala, je ten v kočičím záchodku,
 • je sice teprve pondělí, ale myslím, že s tou prací po práci to taky tak horké nebude.

Tak třeba dneska jsem sice z práce vypadla už ve dvě - vyplácala jsem na to půl dne dovolený - protože náš pejsek (u mámy) má bolavou nožičku a máma neví z čeho. Je to tvrdohlavý jezevčík a nenechá si na to šáhnout. Tak jsem se sbalila, jela z práce domů pro klíče od auta, z domu k autu (kde jsem nabrala největší zpoždění kvůli nějaké neočekávané výluce u Smíchovského nádraží) a pak konečně k mámě. Docela jsem pospíchala, protože naše veterinářka ordinuje jen od dvou do pěti a mě to vycházelo, že dorazím krátce před čtvrtou. V pohodě, dojela jsem. Šla jsem vyzvednout mámu a Lojzíka, ten jen ležel a když jsem ho pohladila, zaregistroval mě a začal se samou radostí hrozně třást. Šup do auta a jelo se.

Nojo, jenže když se chudák dopajdal ten kousek od auta k ordinaci zjistili jsme, že ambulance je do dneška ještě zavřená. Chápete to?! Bude otevřeno až zítra. Jak na potvoru... Máma si šla teda něco pokoupit na náměstí a já mezitím googlila jinou nejbližší veterinu. Ve městě měla být ještě jedna, tak jsem se k ní rozjeli. Tam pro změnu v pondělí neordinovali vůbec. Tak jsme s nepotázanou odjeli zase domů. Mámě jsem řekla, ať tam zítra sjede busem (bez psa) a koupí mu v lékárně aspoň něco na bolest a otok, případně zánět.

Domů jsem dorazila před půl osmou. Auto jsem zaparkovala ob ulici od baráku, fakt už se mi nechtělo jet na Smíchov a pak se kdovíjak dlouho kodrcat zase domů, natož s 70 vejci, které mi máma dala pro kolegyně v práci.

Zítra máme od dvou hodin zase zkoušku s Projektem 2 na zkušebně. Sobotní zkouška byla hodně výživná, zmákli jsme toho docela dost, ale taky jsem z toho byla jaksepatří vyšťavená. Zítra to bude podobné, protože zatím zkoušíme jen ve třech - léto, no. A další zkouška hned v neděli, to bude taky záhul.

Na víkend jsem k sobě navíc pozvala bráchu, jednak proto, že mám byt k dispozici, jednak proto, abych mu udělala radost, jednak proto, že by chtěl jít do kina a takhle je to pro mě lepší, že ho pak v noci nemusím vézt autem domů a jednak ho chci na chvilku zase vytrhnout ze stereotypu. Tím, že je věčně doma, je pro něj pak každý výlet jako zázrak.
V sobotu bych tedy ráda aspoň něco málo poklidila - ačkoli doufám, že se mi podaří něco udělat aspoň ve středu a čtvrtek, kdy zatím na večer nemám žádné plány - a pak vyrazíme za kultůrou. V neděli se mnou absolvuje zkoušku, aspoň nám řekne, co si o tom myslí a jestli bychom tu říjnovou premiéru neměli radši rovnou zrušit no a pak pojedeme domů za mámou. V práci si chci vzít na pondělí a úterý volno, tak snad to nebude problém, když už máme po uzávěrce.

Akorát mě mrzí, že v neděli by se nám měl vrátit kocourek milovaný od maminky a já se s ním asi minu. A s náma by určitě nejel, podle mě bude rád, když bude chvilku doma a bude mít klid. Moje máma je totiž hrozně ukecaná, mluví prostě furt.
No na druhou stranu - jsme spolu pořád, v práci i doma a navíc jsme před týdnem absolvovali týdenní dovolenou na Šumavě, kde jsme opět byli pořád spolu. Myslím, že téměř dvoutýdenní odloučení bude jedině ku prospěchu. I když.. stejně už se ho nemůžu dočkat, čumáčka mýho! <3 ♥